Член наглядової ради «Укренерго» припустив, коли обмеження енергоспоживання можуть послабитися

Член наглядової ради «Укренерго» припустив, коли обмеження енергоспоживання можуть послабитися

by Max
Член наглядової ради «Укренерго» припустив, коли обмеження енергоспоживання можуть послабитися

Прогнози щодо пікового навантаження на енергосистему в червні та липні справдилися, заявив радник прем’єр-міністра, член наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко в ефірі національного телемарафону:

«Енергетики на основі аналізу і сезонного навантаження в системі і, відповідно, очікуваних графіків відновлення генеруючого обладнання після російських атак прогнозували, що червень і липень очікувано будуть найважчими в енергосистемі. На жаль, дива не сталося, ви бачите самі, яка температура. Це призвело до збільшення навантаження в системі, відповідно, до значних обмежень, про які ми й попереджали».

Він припустив, що ситуація може поліпшитися наприкінці липня, оскільки частина енергетичного обладнання має вийти з ремонтів, а температура має знизитися.

Читайте також: Звіт ООН: російські атаки навесні принесли «жахливі втрати» цивільному населенню України

«Ситуація десь до 20-х чисел липня буде приблизно на тому ж рівні, на якому перебуває сьогодні. Ви розумієте, що я не можу назвати точні дати, але в 20-х числах липня ми плануємо вихід у роботу з ремонтів низки генеруючих установок. Повинна з’явитися додаткова електрична потужність у системі, відповідно, це призведе до суттєвого пом’якшення графіків. Швидше за все, дефіцит залишиться, але він буде суттєво нижчий, ніж буде на сьогодні», – сказав Бойко.

Він також пояснив, що Україна не кожен день вичерпує весь обсяг електроенергії, яку може імпортувати з-за кордону – 1 700 мегават. Зокрема, частину цього імпорту українська енергосистема отримує не в рамках комерційного імпорту, а на запит про аварійну допомогу, але, за словами Бойка, на такі запити інші країни можуть відмовити, якщо неає можливості надати допомогу

«У наших сусідів – схожа погода, схожа температура, схоже підвищення навантаження в енергосистемі. Тому не завжди вони можуть надати нам таку допомогу».

Читайте також: В Україні через негоду знеструмлені понад 190 населених пунктів – Міненерго

В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла через комбіновані цілеспрямовані атаки РФ на українську енергосистему. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини по темі