Чеська ініціатива забезпечуватиме Україну десятками тисяч снарядів щомісяця – прем’єр Чехії

by Max

Україна в межах чеської ініціативи отримуватиме десятки тисяч снарядів щомісяця, повідомив прем’єр Чехії Петр Фіала під час спільного брифінгу з генсекретарем НАТО у Празі. Голова чеського уряду також підтвердив, що до ініціативи залучені півтора десятки країн.

«Українці можуть очікувати перших поставок боєприпасів найближчими днями. Цього року ми поставимо сотні тисяч патронів. А з червня в межах цієї ініціативи в Україну щомісяця регулярно надходитимуть десятки тисяч артилерійських боєприпасів. Але Чехія також усвідомлює, що у нас є традиційна, сильна оборонна промисловість, що добре розвивається. Хочемо її зміцнити, посилити і впровадити інновації», – заявив Фіала.

Генсекретар НАТО відзначив зусилля Чехії з координації в постачанні Україні боєприпасів і назвав ініціативу «дуже важливою».

«Це дійсно має значення. Дуже гарна новина, що перша поставка боєприпасів, артснарядів відбудеться зовсім скоро, і буде продовжено надходження боєприпасів в Україну, організоване чеською ініціативою», – наголосив Єнс Столтенберґ.

28 травня Фіала зазначив, що до їхньої ініціативи долучилися 15 країн ЄС і НАТО і сумарно виділили на її фінансування 1,6 мільярда євро.

Чехія координує дії низки країн, які вносять фінансування на закупівлю боєприпасів для потреб України.

Країни Європейського союзу пообіцяли Україні мільйон артилерійських снарядів до кінця березня, але їхні виробничі потужності обмежені, і обіцянку виконати не вдалося. Тоді уряд Чехії оголосив, що збирає значну кількість снарядів – загалом близько 800 000 – для України з третіх країн за межами Європейського союзу.

Новини по темі