«Через системні перешкоджання». Мустафа Найєм йде з посади голови Агентства відновлення

by Max

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм написав заяву на звільнення з посади «через системні перешкоджання, які не дають подальшої можливості ефективно виконувати свої повноваження». Про це чиновник написав у своєму фейсбуці 10 червня.

Він зазначив, що починаючи з листопада минулого року, команда Агентства почала стикатися з «постійною протидією, спротивом та створенням штучних перешкод» та виклав три пункти, через які вирішив залишити посаду.

Зокрема, відомству повністю скасували бюджет на проєкти з відновлення та утримання доріг, що, за словами Найєма, неминуче позначиться на стані доріг оборонного значення і, як наслідок, на всій військовій логістиці.

«Нас почали «кошмарити» бюрократією, коли документи на оплату захисних споруд, фортифікацій або відновлення погоджувалися в уряді місяцями, поверталися по шість-вісім разів з безглуздими зауваженнями, затримувалися по декілька місяців, а деякі не погоджені й досі», – йдеться в дописі.

Крім того, зауважив Найєм, Агентству обрізали заробітну плату – левовій частині працівників було зрізано до 68% зарплати, внаслідок цього з початку року втрачено 25% колективу.

«Вважаю, що це було зроблено умисно, щоб в Агентстві, яке певною мірою стало взірцем побудови процесів з «0», просто не залишилося фахових і вмотивованих людей, а саме Агентство визнали неефективним та непотрібним», – запевнив чиновник.

Найєм зазначив, що виконуватиме свої обов’язки до прийняття рішення урядом про його звільнення і передасть справи наступникам.

У Кабінеті міністрів України наразі не коментували ситуацію.

Напередодні Найєм повідомив виданню Bloomberg, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль не погодив його відрядження до Берліна на міжнародну конференцію з відновлення, яка проходитиме 11-12 червня і «особисто відхилив його прохання про відрядження без пояснення причин».

З серпня 2021 року Найєм працював у команді звільненого раніше віцепремʼєра – міністра з відновлення Олександра Кубракова.

У січні 2023 року Кабінет міністрів створив на базі Державного агентства інфраструктурних проєктів та Державного агентства автомобільних доріг нову структуру – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Наприкінці січня минулого року Найєма призначили головою новоствореного Агентства відновлення.

Новини по темі