Чемпіона світу з Маріуполя оштрафували в РФ за підпис «Слава Україні»

by Max

Суд у столиці Росії Москві оштрафував дворазового чемпіона світу з тайського боксу Ярослава Ремигу за статтею про дискредитацію російської армії, пише видання «Осторожно, новости».

Два тижні тому Ремига виклав свою дитячу фотографію з підписом «Слава Україні» та емодзі українського прапора. На пост звернули увагу співробітники поліцейського «Центру Е» (опікується боротьбою з екстремізмом). Ремигу затримали. Суд оштрафував його на 40 тисяч рублів (це близько 18 тисяч гривень). Боксер не визнав провини, заявивши, що є «патріотом своєї країни».

Ремига переїхав до Росії з Маріуполя у 2014 році, бо «не хотів іти воювати проти своїх», цитує його видання «Осторожно, новости». На бої він виходив під прапором України. Зараз боксер тренує в Москві. Незадовго до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Ремига опублікував пост із закликом до миру.

Дискредитацією армії російські суди визнають будь-які висловлювання проти війни в Україні. Стаття про дискредитацію передбачає штраф до 50 тисяч рублів для громадян, за її повторне порушення загрожує кримінальна справа з покаранням до пʼяти років колонії.

За підрахунками «Медіазони», за цією статтею до квітня 2024 року в Росії порушили понад девʼять тисяч справ.

Новини по темі