армія Росії нарощує війська у обсягах, співмірних із її втратами в Україні останніми місяцями

by Max

Російські війська, ймовірно, намагаються посилити приховану мобілізацію перед очікуваним наступом влітку 2024 року, але їм може може бути складно швидко створити оперативний і стратегічний резерви – про це йдеться в звіті Інституту дослідження війни від 18 квітня.

Організація посилається на дані агентства Bloomberg від кількох джерел, за якими Кремль покладається на приховану мобілізацію, аби уникнути нової мобілізації резервістів.

При цьому ISW враховує заяви члена громадської ради при Міністерстві оборони Росії Руслана Пухова, за якими Росії вдається мобілізувати близько 30 тисяч нових військових щомісяця і може загалом набрати до війська близько 300 тисяч людей у 2024 році. Ці цифри, на думку аналітиків, підтверджують попередні заяви української сторони.

Російські посадовці, за повідомленнями, стурбовані низькими темпами мобілізації й можуть залучати економічні заохочення для їх прискорення навесні та влітку цього року.

Читайте також: Зеленський про доповіді розвідок: «окупант спробує посилити штурмові дії»

«Російська армія нарощує війська у темпі, співставному з її втратами в Україні останніми місяцями, і посилення щомісячного рекрутингу, ймовірно, не дозволить створити значну перевагу в силі для російського оперативного і стратегічного резервів», – пишуть автори звіту.

Вони аргументують, що війська РФ підтримували і навіть нарощували динаміку наступу цієї весни, і ці операції будуть і надалі витрачати значну кількість живої сили, яка могла б бути використана для формування резерву.

Відтак, висновує ISW, російські війська «навряд чи» створять значні резерви напередодні очікуваного наступу влітку 2024 року:

«Обмежений час, що залишився у російських сил для підготовки до очікуваних літніх наступальних зусиль, ймовірно, означатиме, що будь-яка додаткова жива сила, додана до резервів у найближчі місяці, буде погано навченою та менш боєздатною».

Читайте також: «Луганська Чорнобаївка»: чому війська РФ вперто штурмують Білогорівку?

ISW припускає, що російські війська будуть використовувати ймовірно резерви оперативного та стратегічного рівня, як вони це робили раніше – як «негайно доступні резерви живої сили для доукомплектування та посилення призначених підрозділів, які проводять напади важкої піхоти з періодичними обмеженими механізованими штурмами».

Президент України Володимир Зеленський 15 квітня повідомив, посилаючись на звіти розвідки, що Росія навесні і влітку спробує посилити штурмові й наступальні дії.

14 квітня американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті заявив, що Росія атакує на трьох напрямках, «щоб знизити оборонні можливості України в умовах нестачі зброї».

Перед тим видання Financial Times з посиланням на українських та західних посадовців писало, що Росія, можливо, готується до широкомасштабного наступу наприкінці весни або влітку з наміром захопити більшу частину Донецької, Херсонської, Луганської і Запорізької областей.

Новини по темі