20% непридатних для служби у ЗСУ. Суд наклав арешти на документи ВЛК Полтавщини – НАЗК

by Max

Слідчий суддя Октябрського районного суду Полтави наклав арешт на документи районних військово-лікарських комісій (ВЛК) Полтавщини. Підставою для такого рішення стали матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), повідомила 3 червня пресслужба агентства.

За висновками Національного агентства, найбільший показник (20%) тих, хто проходив ВЛК та в був визнаний непридатним до служби в Збройних Силах України, було виявлено саме у Полтавській області. Також Полтавщина входить в п’ятірку регіонів, де зафіксовано найбільшу кількість осіб, визнаних обмежено придатними, – 31% від загальної кількості тих, хто проходив комісію у 2022 році та 30% за дев’ять місяців 2023.

Слідство вважає, що співробітники ВЛК області, визнаючи осіб обмежено придатними та непридатними до військової служби, ймовірно, отримували за свої протиправні дії неправомірну винагороду.

Читайте також: Декларації працівників ТЦК та членів ВЛК будуть відкритими – Бутко

«Зважаючи на те, що вилучене майно може бути доказом вчинення злочину та містить відомості, що можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що є предметом досудового розслідування і є необхідними для проведення експертних досліджень, виникла необхідність у накладенні на нього арешту», – йдеться в ухвалі Октябрського районного суду Полтави.

Раніше, в грудні 2023 року Національне агентство оприлюднило дослідження, в якому було систематизовано інформацію щодо організації діяльності ВЛК для проведення комплексного дослідження корупційних ризиків.

У вересні минулого року президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про перевірку рішень військово-лікарських комісій, які були ухвалені з 24 лютого 2022 року.

Зеленський також визнав наявність корупції в системі військово-лікарських комісій, через яку з України виїхали тисячі людей, які не мали такого права.

Новини по темі